LEK. MED.

Jolanta Chromik

Specjalista hematolog

Hematolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób krwi i układu krwiotwórczego. Zajmuje się zarówno chorobami nowotworowymi takimi jak białaczka, chłoniaki, czy ziarnica złośliwa, jak i nienowotworowymi, np. anemią (niedokrwistością) i zaburzeniami krzepnięcia.

Koszt:

– Wizyta – 250 zł

Hematologia

Niewłaściwa dieta, uwarunkowania genetyczne czy przebyte lub obecne choroby mogą doprowadzić do problemów z układem krwiotwórczym, co przekłada się na nieprawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego w przypadku zauważenia takich objawów, jak ciągłe zmęczenie, wypadające włosy czy samoistne i częste pojawianie się siniaków należy skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistą. Odpowiada za to hematolog, który świadczy usługi prywatnie lub w ramach świadczeń NFZ w Centrum Medycznym CORVITA w Bielsko Białej.

Podczas pierwszej wizyty ustalone zostaną wszystkie rodzaje badań krwi, jakie pacjent powinien wykonać w celu zdiagnozowania schorzenia czy choroby układu krwiotwórczego. Prywatna poradnia hematologiczna udostępnia wykonanie ich na terenie centrum, umożliwiając bezpośrednie przekazanie wyników do specjalisty.