LEK. MED.

Bartosz Węgrzyn

Specjalista pulmonolog

Pulmonologia to dziedzina medycyny, pozwalająca na diagnozowanie i leczenie wad wrodzonych oraz chorób układu oddechowego, takich jak np. astma oskrzelowa, mukowiscydoza, odma płucna, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc itp.

Z uwagi na nieustannie rosnący stopień zanieczyszczenia środowiska, a także powszechne działanie negatywnych czynników stylu życia (np. palenie tytoniu), obserwuje się wzrastającą zachorowalność na schorzenia pulmonologiczne.

Koszt:

– Wizyta – 200 zł

Jeżeli doskwierają Ci takie dolegliwości jak:

  • duszności, uczucie ucisku w obrębie klatki piersiowej
  • świszczący oddech
  • krwioplucie
  • przewlekły kaszel.
  • szybkie męczenie się, problemy ze złapaniem tchu.

Nie zwlekaj!

Umów się na konsultację ze specjalistą pulmonologiem.

Na spotkanie z pulmonologiem należy zabrać całą dotychczasową dokumentację medyczną oraz listę przyjmowanych leków.

Wykształcenie

Jestem absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia ukończyłem w 1999r.

W 2006r uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie chorób wewnętrznych, w 2011r zaś z chorób płuc. W latach 2001-2020 byłem związany z Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej Śląskiej – początkowo w Oddziale Chorób Wewnętrznych, a od 2007r w Oddziale Pulmonologicznym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i European Respiratory Society.

Zainteresowania:

W zakresie moich zainteresowań zawodowych znajdują się szczególnie przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), choroby śródmiąższowe płuc (w tym sarkoidoza), obturacyjny bezdech senny, choroby infekcyjne układu oddechowego.